- Home
- ยป
- Business Segments
- »
- Voltas Window Air Conditioner
Voltas Window Air Conditioner
Pioneers in the industry, we offer 2.0 tr 243 vectra plus fixed speed slim duct, 1.0 tr vectra platina window ac, 1.5 tr vectra pearl window ac, 2.0 tr vectra plus window ac and 2.0 tr 243v vectra elegant fixed speed slim duct from India.
2.0 TR 243 VECTRA PLUS Fixed Speed Slim Duct
Product Price: Rs 45,200 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 2 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Compressor Type | Fixed Speed |
| Cooling Capacity | 3200 W |
| Power Input | 1100 W |
| Refrigerant | R32 |
| Remote Control | Yes |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1.0 TR Vectra Platina Window AC
Product Price: Rs 24,900 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 1 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Compressor Type | Inverter |
| Cooling Capacity | 3200 W |
| Power Input | 1200 W |
| Refrigerant | R410A |
| Cooling Modes | Cool |
| Warranty | 1 Year |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1.5 TR Vectra Pearl Window AC
Product Price: Rs 27,700 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Compressor Type | Inverter |
| Cooling Capacity | 3200 W |
| Power Input | 1200 W |
| Refrigerant | R410A |
| Cooling Modes | Cool |
| Warranty | 1 Year |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
2.0 TR Vectra Plus Window AC
Product Price: Rs 34,200 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 2 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Compressor Type | Inverter |
| Cooling Capacity | 3200 W |
| Power Input | 1200 W |
| Refrigerant | R410A |
| Warranty | 1 Year |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
2.0 TR 243V VECTRA ELEGANT Fixed Speed Slim Duct
Product Price: Rs 42,500 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 2 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Compressor Type | Fixed Speed |
| Cooling Capacity | 3200 W |
| Power Input | 1200 W |
| Refrigerant | R32 |
| Cooling Modes | Cool |
| Remote Control | Yes |
Yes! I am InterestedRequest A Callback