- Home
- ยป
- Business Segments
- »
- Ductable Air Conditioner
Ductable Air Conditioner
Providing you the best range of 1.5 tr cooling only fixed speed slim duct split ac, 2.0 tr cooling only fixed speed slim duct split ac, 1.5 tr h&c fixed speed slim duct split ac, 2.0 tr h&c fixed speed slim duct split ac, 2 tr fix speed midea ductable unit midstatic ac and 4.2 tr fix speed midea ductable unit midstatic ac with effective & timely delivery.
1.5 TR Cooling Only Fixed Speed Slim Duct Split AC
Product Price: Rs 36,100 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| AC Type | Fixed Speed Split |
| Cooling Capacity | 3200 W |
| Compressor Type | Rotary |
| Refrigerant | R32 |
| Power Supply | 230 V 1-Phase |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
2.0 TR Cooling Only Fixed Speed Slim Duct Split AC
Product Price: Rs 42,800 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 2 Ton |
| AC Type | Fixed Speed Split |
| Series | Inverter Series |
| Star Rating | 3 Star |
| Cooling Capacity | 3200 W |
| Compressor Type | Rotary |
| Refrigerant | R410A |
| Power Supply | 230 V 1-Phase |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1.5 TR H&C Fixed Speed Slim Duct Split AC
Product Price: Rs 41,600 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| AC Type | Fixed Speed Split |
| Cooling Capacity | 5000 W |
| Compressor Type | Rotary |
| Refrigerant | R32 |
| Power Supply | 230 V 1-Phase |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
2.0 TR H&C Fixed Speed Slim Duct Split AC
Product Price: Rs 49,200 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 2 Ton |
| AC Type | Fixed Speed Split |
| Series | Inverter Series |
| Star Rating | 3 Star |
| Cooling Capacity | 5000 W |
| Compressor Type | Rotary |
| Refrigerant | R32 |
| Power Supply | 230 V 1-Phase |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
2 TR Fix Speed Midea Ductable Unit Midstatic AC
Product Price: Rs 57,300.00 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 2 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Capacity | 60000 Btu/hr |
| Airflow | 800 CFM |
| Refrigerant | R-410A |
| Indoor Sound Level | 46 dB |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
4.2 TR Fix Speed Midea Ductable Unit Midstatic AC
Product Price: Rs 1,02,300 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 4.2 Ton |
| Star Rating | 4 Star |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Capacity | 60000 Btu/hr |
| Airflow | 800 CFM |
| Refrigerant | R-410A |
| Mounting Type | Ceiling Concealed |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
5 TR Fix Speed Midea Ductable Unit high static AC
Product Price: Rs 1,08,900 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Capacity | 36000 Btu/hr |
| Airflow | 1000 CFM |
| Refrigerant | R-410A |
| Application Area | Showroom |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
5.5 TR Fix Speed Midea Ductable Unit high static AC
Product Price: Rs 1,19,800 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 5.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Capacity | 24000 Btu/hr |
| Airflow | 800 CFM |
| Refrigerant | R-410A |
| Application Area | Showroom |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
7 TR Fix Speed Midea Ductable Unit high static AC
Product Price: Rs 1,57,700 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 7 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Capacity | 66000 Btu/hr |
| Airflow | 2400 CFM |
| Refrigerant | R-32 |
| Indoor Sound Level | 44 dB |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
8.5 TR Fix Speed Midea Ductable Unit high static AC
Product Price: Rs 1,77,500 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 8.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Capacity | 36000 Btu/hr |
| Airflow | 2400 CFM |
| Refrigerant | R-410A |
| Application Area | Showroom |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
10 TR Twin Fix Speed Midea Ductable Unit high static AC
Product Price: Rs 2,05,600 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 10 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Capacity | 132000 Btu/hr |
| Airflow | 2000 CFM |
| Refrigerant | R-410A |
| Mounting Type | Ceiling Concealed |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
14 TR Twin Fix Speed Midea Ductable Unit high static AC
Product Price: Rs 3,10,800 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 14 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Capacity | 60000 Btu/hr |
| Airflow | 1600 CFM |
| Refrigerant | R-410A |
| Indoor Sound Level | 44 dB |
| Compressor | Scroll Type |
| Refrigerant | R410A Type |
| Net Dimension | 900 X 320 X 820 mm |
| Net weight | 75 Kg |
| Operating Temp Range | 18 – 50 °C |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1.5 TR Fix Speed Midea Ductable Unit Midstatic AC
Product Price: Rs 46,000.00 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 1.5 Ton |
| Star Rating | 2 Star |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Capacity | 18000 Btu/hr |
| Airflow | 600 CFM |
| Refrigerant | R-410A |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3 TR Fix Speed Midea Ductable Unit Midstatic AC
Product Price: Rs 86,400.00 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 3 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Capacity | 48000 Btu/hr |
| Airflow | 1600 CFM |
| Refrigerant | R-32 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
10.5 TR Fix Speed Midea Ductable Unit high static AC
Product Price: Rs 2,23,500 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 10.5 |
| Star Rating | 3 Star |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Capacity | 48000 Btu/hr |
| Refrigerant | R-410A |
| Application Area | Banquet Hall |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
11 TR Twin Fix Speed Midea Ductable Unit high static AC
Product Price: Rs 2,31,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 11 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Capacity | 48000 Btu/hr |
| Airflow | 3500 CFM |
| Application Area | Showroom |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
16 TR Twin Fix Speed Midea Ductable Unit high static AC
Product Price: Rs 3,52,100 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 16 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Phase | Three Phase |
| Cooling Capacity | 48000 Btu/hr |
| Airflow | 1600 CFM |
| Refrigerant | R-410A |
| Tonnage Category | 5.0 TR |
| Nominal Cooling Capacity* | 17585* Watts |
| Nominal Power Input* | 6500* Watts |
| Power Supply | 3 Phase, 400 V+/-10%, 50 Hz |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3.0 TR Voltas Cassette AC AMC
Product Price: Rs 20,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 2 TR |
Yes! I am InterestedRequest A Callback