- Home
- »
- Business Segments
- »
- Daikin Split Air Conditioner
Daikin Split Air Conditioner
Providing you the best range of 1 tr ftl35 non inverter split ac, 1.5 tr ftl50 non inverter split ac, 1.8 tr fte/gte60 non inverter split ac, 1 tr f/d/atkc/kl35 3 star inverter split ac, 1.8 tr f/d/atkl60 3 star inverter split ac and 2.02 tr ftkl71 3 star inverter split ac with effective & timely delivery.
1 TR FTL35 Non Inverter Split AC
Product Price: Rs 28,910 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Technology | Non-Inverter |
| Series | FTL |
| Refrigerant Gas | R-32 |
| AC Type | Split AC |
| Condenser Coil | Copper |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1.5 TR FTL50 Non Inverter Split AC
Product Price: Rs 34,810 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Technology | Non-Inverter |
| Series | FTL |
| Refrigerant Gas | R-32 |
| AC Type | Split AC |
| Condenser Coil | Copper |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1.8 TR FTE/GTE60 Non Inverter Split AC
Product Price: Rs 37,760 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 1.8 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Technology | Non-Inverter |
| Series | FTE |
| Refrigerant Gas | R-32 |
| AC Type | Split AC |
| Condenser Coil | Copper |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1 TR F/D/ATKC/KL35 3 Star Inverter Split AC
Product Price: Rs 30,562 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Technology | Inverter |
| Series | KL35 |
| Refrigerant Gas | R-32 |
| AC Type | Split AC |
| Condenser Coil | Copper |
| Features | Dew Clean Tech |
| Model Year | 2024 |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1.8 TR F/D/ATKL60 3 Star Inverter Split AC
Product Price: Rs 44,250 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 1.8 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Technology | Inverter |
| Series | ATKL60 |
| Refrigerant Gas | R-32 |
| AC Type | Split AC |
| Condenser Coil | Copper |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
2.02 TR FTKL71 3 Star Inverter Split AC
Product Price: Rs 55,460 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 2.02 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Technology | Inverter |
| Series | FTKL71 |
| Refrigerant Gas | R-32 |
| AC Type | Split AC |
| Condenser Coil | Copper |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
2.6 TR FTKL90 3 Star Inverter Split AC
Product Price: Rs 75,520 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 2.6 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Technology | Inverter |
| Series | FTKL90 |
| Refrigerant Gas | R-32 |
| AC Type | Split AC |
| Condenser Coil | Copper |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1 TR FTKU/M35 5 Star Machine Split AC
Product Price: Rs 35,400 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 1 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| Technology | Inverter |
| Series | FTKU |
| Refrigerant Gas | R-32 |
| AC Type | Split AC |
| Condenser Coil | Copper |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1.8 TR FTKM60 5 Star Machine Split AC
Product Price: Rs 54,280 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 1.8 Ton |
| Star Rating | 5 Star |
| Technology | Inverter |
| Series | FTKM |
| Refrigerant Gas | R-32 |
| AC Type | Split AC |
| Condenser Coil | Copper |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1.5 TR F/D/ATKC/KL50 3 Star Inverter Split AC
Product Price: Rs 33,630 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Capacity Type | Cooling Only |
| Cooling Capacity | 3200 W |
| Power Supply | 220–240 V/50 Hz |
| Refrigerant | R32 |
| Indoor Unit Color | White |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
2.0 TR Voltas FAC 241 CZMM (R32) Tower AC
Product Price: Rs 28,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 2 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Compressor Type | Inverter |
| Cooling Capacity | 30000 Btu/hr |
| Power Supply | 220-240 V 1 Ph 50 Hz |
| Refrigerant | R32 |
| Operating Mode | Cooling Only |
Yes! I am InterestedRequest A Callback