- Home
- »
- Business Segments
- »
- Commercial Air Conditioner
Commercial Air Conditioner
Our range of products include 1.5 tr fcqf18 non inverter cassette ac, 2 tr fcqf24 non inverter cassette ac, 4.0 tr voltas fac 481 czmm (r32) tower ac, 2 tr fvfs24av16 non inverter tower ac, 3 tr fvfs36av16 non inverter tower ac and 1.5 tr 3 star hitachi cassette fixed speed ac.
1.5 TR FCQF18 Non Inverter Cassette AC
Product Price: Rs 62,788 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Phase | Single Phase |
| Air Flow | 1200 CFM |
| Refrigerant | R32 |
| Power Supply | 220–240 V 50 Hz |
| Inverter Type | Non Inverter |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
2 TR FCQF24 Non Inverter Cassette AC
Product Price: Rs 69,952 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 2 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Phase | Single Phase |
| Air Flow | 1200 CFM |
| Refrigerant | R32 |
| Power Supply | 220–240 V 50 Hz |
| Inverter Type | Non Inverter |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
4.0 TR Voltas FAC 481 CZMM (R32) Tower AC
Product Price: Rs 1,06,800 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 4 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Compressor Type | Fixed Speed |
| Cooling Capacity | 30000 Btu/hr |
| Power Supply | 230 V 1 Ph 50 Hz |
| Refrigerant | R410A |
| Operating Mode | Cooling Only |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
2 TR FVFS24AV16 Non Inverter Tower AC
Product Price: Rs 81,334 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 2 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Cooling Type | Cooling Only |
| Inverter Technology | Non Inverter |
| Refrigerant | R32 |
| Power Supply | 230V 1Ph 50Hz |
| Air Flow | 1200 CFM |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
3 TR FVFS36AV16 Non Inverter Tower AC
Product Price: Rs 1,14,409 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 3 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Cooling Type | Cooling Only |
| Inverter Technology | Non Inverter |
| Refrigerant | R32 |
| Power Supply | 230V 1Ph 50Hz |
| Air Flow | 1200 CFM |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
1.5 TR 3 Star Hitachi Cassette Fixed Speed AC
Product Price: Rs 62,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 1.5 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Phase | Single Phase |
| Air Flow | 900 CFM |
| Refrigerant | R32 |
| Indoor Sound Level | 35 dB |
| Suitable Area | 351–500 sq ft |
| Air Swing | 4 Way |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
4 TR FVFS48AV16 Non Inverter Tower AC
Product Price: Rs 1,31,359 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Tonnage | 4 Ton |
| Star Rating | 3 Star |
| Cooling Type | Cooling Only |
| Inverter Technology | Non Inverter |
| Refrigerant | R32 |
| Power Supply | 230V 1Ph 50Hz |
| Air Flow | 1200 CFM |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Central Air Conditioner
Product Price: Rs 10,000 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Capacity | 40 ton |
Yes! I am InterestedRequest A Callback